banner PACIENTI2019

Prevence násilí ve zdravotnictví – to je název pracovního dne, kterého se zúčastní sestry písecké nemocnice. Den plný přednášek a praktických ukázek řešení agrese ve zdravotnickém zařízení je čeká 12. března v prostorách nemocnice.

„Téma tohoto pracovního dne jsme se rozhodli zařadit do vzdělávacích aktivit pro naše zaměstnance z důvodu rostoucího počtu nahlášených nežádoucích událostí, kdy došlo ke konfliktu pacienta či návštěvy pacienta se zdravotnickým pracovníkem, tedy sestrou, lékařem či sanitářem. Konflikty se často týkají slovní agrese, bohužel stále častěji dochází i k fyzickému násilí ze strany pacientů, zejména těch, kteří jsou při ošetření pod vlivem různých návykových látek, ať už jde o alkohol nebo drogy,“ uvedla hlavní sestra Nemocnice Písek, a. s., Mgr. Květoslava Slabáková.

Během pracovního dne sestry získají informace o významu prevence násilí při přímém kontaktu s pacientem, naučí se vhodné neverbální komunikaci a základům sebeobrany. Prakticky pak budou trénovat specifické situace a jejich řešení z hlediska verbální sebeobrany. Přednášet bude Mgr. Jaroslav Pekara, Ph.D.